شرایط کلی دریافت جاب آفر اسپانیا

یکی از شرایط اصلی اخذ جاب آفر اسپانیا، تسلط به زبان اسپانیایی است. به طور کلی برای داشتن شانس استخدام در انواع مشاغل اسپانیا، باید به زبان اسپانیایی صحبت کنید. کالج‌ها و آموزشگاه‌های زبان زیادی در اسپانیا وجود دارند  که می‌توانید در دوره‌های آن‌ها ثبت نام کرده و مهارت زبان اسپانیایی خود را پیش از ورود به بازار کار این کشور تقویت کنید. درصورتی‌که به زبان انگلیسی تسلط دارید، علاوه بر کار در یک شرکت چند‌ملیتی، مشاغل برای انگلیسی زبانان شامل گردشگری، املاک و مستغلات، آموزش زبان انگلیسی و سایر مشاغل خدماتی می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای شما باشند.

واقعیت این است که دولت اسپانیا هنگام درخواست برای هر شغل خالی از شهروندان محلی حمایت می کند. به
همین دلیل است که به عنوان یک خارجی که مایل به دریافت پیشنهاد شغلی هستید، ابتدا باید مطمئن شوید که موقعیت شغلی مشخصی که برای آن درخواست می‌کنید در لیست مشاغل مورد نیاز اسپانیا قرار دارد. شما فقط می‌توانید مجوز کار خود را در مشاغلی دریافت کنید که متقاضیان اسپانیایی برای شرکت در این مشاغل مناسب نبوده و رد شده باشند.

یکی دیگر از شرایط دریافت پیشنهاد کاری در اسپانیا این است که مدارک حرفه‌ای شما شامل مدارک تحصیلی، مدرک زبان و رزومه کاری، باید در اسپانیا توسط وزارت آموزش این کشور به رسمیت شناخته شده باشد. شما می‌توانید با بررسی پایگاه داده کمیسیون اروپا مطلع شوید که آیا حرفه شما در اسپانیا موردنیاز است یا خیر، به عبارت دیگر از حداقل سطح صلاحیت برای استخدام در اسپانیا مطلع شوید.

مراحل دریافت جاب آفر اسپانیا

برای این که واجد شرایط دریافت جاب آفر اسپانیا باشید، لازم است تا طبق یک مسیر منظم پیش بروید تا توجه کارفرمایان اسپانیایی را به سوی خود جلب کنید. مراحلی که پیش جست‌و‌جوی کار در اسپانیا تا دریافت پیشنهاد کاری باید انجام دهید، به شرح زیر هستند:

  • تنظیم یک پروفایل از اطلاعات شخصی و سابقه کاری خود
  • تسلط هرچه بیشتر به زبان اسپانیایی
  • تقویت رزومه کاری و تحصیلی جهت رقابت با سایر متقاضیان
  • داشتن یک ذهنیت مناسب هنگام جست‌و‌جوی کار در اسپانیا
  • ارسال درخواست برای جاب آفر اسپانیا قبل از ورود به خاک این کشور
  • آماده‌سازی دقیق مدارک خود برای سفر به اسپانیا
  • دریافت مجوز کار در اسپانیا (شماره NIE)

 

روش‌ های دریافت جاب آفر اسپانیا

پس از بررسی شرایط خود و برآورده کردن تمامی حداقل‌های دریافت جاب آفر اسپانیا، حال باید برای دریافت جاب آفر اقدام کنید. همانطور که اشاره شد، برای اینکه مورد توجه کارفرمایان در اسپانیا قرار بگیرید، باید رزومه قوی داشته و به زبان اسپانیایی مسلط باشید. روش‌های زیادی برای پیدا کردن پیشنهاد کاری در اسپانیا وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

جاب آفر اسپانیا از طریق سایت‌های کاریابی

EURES یک شبکه پورتال شغلی است که توسط کمیسیون اروپا اداره می‌شود و برای تسهیل حرکت آزاد در منطقه اقتصادی اروپا طراحی شده است. علاوه بر جستجوی کار در این سایت، می‌توانید رزومه ارسال کنید و در مورد مسائل حقوقی و  اداری مربوط به کار در اسپانیا یا هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا/EFTA مشاوره دریافت کنید.

کاریابی در اسپانیا از طریق روزنامه‌ها

اگرچه روزنامه‌های ملی، منطقه‌ای و استانی اسپانیا روزانه آگهی‌های شغلی می‌دهند، اما بیشتر مشاغل در انتشارات روز یکشنبه روزنامه‌ها هستند. همچنین می‌توانید صفحات مشاغل را در روزنامه‌های چاپی  بین‌المللی نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و  مشاغل اکسپرس خارج از کشور بررسی کنید. چندین نشریه چاپی خارجی در اسپانیا وجود دارند که برخی با نسخه‌های آنلاین مشاغل را فهرست می‌کنند. شما می‌توانید آگهی‌های استخدام را در نشریاتی مانند متروپولیتن (بارسلونا) ارسال کنید یا به آنها پاسخ دهید.

کاریابی در اسپانیا از طریق عضویت شبکه (Networking)

بسیاری از مشاغل به طور آشکار در اسپانیا برای عموم تبلیغ نمی‌شوند و بسیاری از موقعیت‌های شغلی از طریق مکالمه‌های شخصی پر می‌شوند. بنابراین این خبر را منتشر کنید که به دنبال کار در اسپانیا هستید، با دیگران در زمینه‌های مشابه ارتباط برقرار کنید و به گروه‌ها، انجمن‌ها و سایت‌های شبکه‌ای حرفه‌ای مانند  لینکدین بپیوندید.

خوداشتغالی و مشاغل آزاد در اسپانیا

راه‌اندازی یک کسب و کار یا  خوداشتغالی از طریق مشاغل آزاد  نیز یک گزینه مناسب برای کار در اسپانیا است. این کشور از زمان شروع بحران اقتصادی خود شاهد رشد قابل توجهی در کارگران خوداشتغال بوده است. بیش از ۱۵ درصد از نیروی کار اسپانیایی خوداشتغال هستند که بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا است. اگر این مسیر را در اسپانیا دنبال می‌کنید، می‌توانید بین کار به عنوان یک حرفه‌ای (تاجر) انحصاری آزاد (profesionals autónomos) که در آن بر درآمد شخصی و کسب‌وکار شما مالیات گرفته می‌شود، یا راه‌اندازی یک شرکت محدود (sociedad limitada)، انتخاب کنید.

ملک ها را مقایسه کنید

مقایسه کنید (0)