ویزای سرمایه گذاری و تجاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا یکی از انواع ویزاهای پر تقاضا از سوی مهاجرین ایرانی است.

وکلای دلسوز و با صداقت در حوزه  بر این ادعا صحه می‎گذارند که دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا ساده و راحت نیست.

با داشتن اقتصاد پویا و نرخ ناخالص تولید داخلی 1.98 تریلیون در سال 2021، پذیرای مهاجران بسیاری از سراسر جهان است. این تنوع فرهنگی باعث خلق بازارهای جدید و نیازهای متنوعی می‌شود. این مسئله بهترین پتانسیل را در رشد و توسعه کسب و کارهای نوپا دارد.

شما با داشتن ویزای سرمایه گذاری و تجاری استرالیا امکان مدیریت یک بیزینس جدید یا موجود در این کشور را خواهید داشت. برای اخذ این ویزا شما باید یک کسب و کار قانونی در ایران داشته باشید که ورودی مالی 2 سال از 4 سال اخیر آن بر اساس نیازمندی های این ویزا باشد.

از جمله مواردی که در این سیستم امتیازبندی بررسی می شوند؛ سن، تحصیلات، میزان تسلط به زبان انگلیسی، دارایی های متقاضی و پارتنرش، گردش مالی، سوابق کسب و کار و …. هستند.

در این صفحه شما با مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا، حداقل نیازمندی ها، دلایل محبوبیت این ویزا، شرایط سنی، راه رسیدن به اقامت دائم از این مسیر و ماجرای مدرک زبان در ویزای سرمایه گذاری استرالیا آشنا خواهید شد.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا

برای ویزای تجاری و سرمایه گذاری استرالیا اصولا 3 شرط اصلی و مهم وجود دارد:

 1. حتما باید کسب و کار فعال و قانونی داشته باشید ؛
 2. کسب و کار شما باید در 2 سال مالی در 4 سال مالی اخیر 2.5 میلیارد تومان فروش داشته باشید (750 هزار دلار استرالیا بر اساس نرخ دلار بانک مرکزی )
 3. شما یا همسرتان باید حداقل 4.5 الی 5 میلیارد تومان دارایی داشته باشید ( 1250 هزار دلار استرالیا بر اساس نرخ دلار بانک مرکزی )

در این میان فاکتور سن بسیار اهمیت دارد و به هر حال فارغ از استثناها در فرایند صدور ویزا موثر است.

شرایط سنی ویزای سرمایه گذاری استرالیا

در ویزای تجاری یا سرمایه گذاری بهترین سن که بیشترین امتیاز را تصاحب می‌کند در بازه سنی 22 تا 32 سال است و 30 امتیاز دارد. حداکثر سن در این مسیر 55 سال است، در صورتی که در ویزاهای کاری 45 سال است.

برای سرمایه گذاری در استرالیا چه مدارکی نیاز است؟

اگر شما کسب و کاری دارید که دست کم دو سال از زمان فعالیت آن گذشته، فروش تقریبا خوب و استانداردی در چند سال گذشته داشته‌اید و اموال و دارایی‌های شما حدود 5 میلیارد تومان تخمین زده می‌شود، به احتمال زیاد برای سرمایه‌گذاری در استرالیا واجد شرایط هستید.

3 فاکتور مهم مورد ادعای متقاضی ویزای سرمایه گذاری:

 1. دارا بودن کسب و کار فعال و سودآور در دو سال گذشته ( حداقل 30 درصد از سهام یک شرکت با مسئولیت محدود )؛
 2. اموال و دارایی که بر اساس دلار دولتی و به قیمت به روز شده آن کارشناسی و محاسبه می‌شود؛
 3. گردش مالی کسب و کار یا بیزینس شما که 2 سال از 4 سال گذشته را نشان می‌دهد.

حداقل سرمایه مورد نظر برای ویزای سرمایه گذاری 

این میزان البته در شرایط حداقلی می باشد و مربوط به ایالت استرالیای جنوبی  می باشد، این ایالت شرط حداقلی 200 هزار دلار استرالیا را برای سرمایه گذاری در کسب و کار ارائه کرده است. بدیهی است که شما برای به سرانجام رساندن ایده ی تجاری خود به سرمایه ی بیشتری ممکن است نیاز پیدا کنید.

 مزایای ویزای سرمایه گذاری استرالیا

یکی از دلایل مهم در محبوبیت ویزای سرمایه گذاری استرالیا سرعت صدور این ویزا به شرط واجد شرایط بودن فرد متقاضی است. البته در حال حاضر به علت پایان سال مالی مهاجرتی و تمرکز این کشور بر صدور ویزاهای مهارتی این روند کند تر شده است.

شاید به بهانه بیان این محبوبیت بتوان به مزایای این ویزا اشاره کرد:

 • زندگی در کشور مدرن، انگلیسی‌زبان با اقتصادی بین المللی
 • عدم نیاز به انتقال‌ سرمایه قبل از ورود به استرالیا و به منظور اخذ ویزا
 • عدم نیاز به ارائه نمره زبان انگلیسی
 • امکان اقدام برای اقامت دائم استرالیا
 • امکان دریافت پاسپورت استرالیایی
 • تحصیلات رایگان فرزندان
 • شرایط سرمایه‌گذاری راحت‌تر نسبت به کانادا و آمریکا

اقامت دائم با ویزای سرمایه گذاری

در صورت صدور ویزا، قدم بعدی و مهم شما اقدام برای دریافت اقامت دائم استرالیا است. می‌توان گفت باید 4 شرط مهم را در کنار هم داشته باشید تا بتوانید از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا به اقامت دائم برسید.

 1. در استرالیا شرکت ثبت کنید و کسب و کار خود را به جریان بیندازید. در سال دوم کسب و کار خود باید 200 هزار دلار استرالیا وارد بیزینس خود کرده باشید و این مبلغ را سرمایه گذاری نمایید.
 2. کارمند استخدام کرده باشید که استرالیایی باشند و یا اقامت دائم داشته باشند و بدانید که حقوق کارمندان شما حداقل با سطح کف حقوق استرالیا برابری کند.

کسب و کار شما در سال باید 300 هزار دلار فروش داشته باشید و این شاید اصلی ترین داستان شما در مسیر نوآوری تجاری در استرالیا باشد.

در چنین شرایطی شما می‌توانید برای  ویزای 888  اقدام کنید. با دریافت این ویزا قدم بعدی شما مسلما تلاش برای دریافت شهروندی استرالیا خواهد بود.

 انواع ویزای سرمایه گذاری 

روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا متنوع است، به عنوان مثال ممکن است به سراغ ویزای 2.5 میلیون دلاری بروید، برای اخذ ویزای 2.5 میلیون دلاری باید کم‌تر از 55 سال سن داشته باشید. در یک سال از پنج سال گذشته باید مالکیت و یا مدیریت حداقل 2.5 میلیون دلار سرمایه را در کشور خودتان داشته باشید.

در کنار این ویزاها، ویزای 5 میلیون دلاری، 15 میلیون دلاری و ویزای استارت آپ و ایده نیز وجود دارد.

وقتی سخن از ویزای سرمایه گذاری استرالیا به میان می‌آید، انواع ویزاهای ذیل مقابل فرد متقاضی برای انتخاب خودنمایی می‌کنند:

 • ویزای نوآوری تجاری و سرمایه گذاری 188 (Business Innovation and Investment visa)
 • ویزای نوآوری تجاری و سرمایه گذاری 888 (دائم) (Business Innovation and Investment  visa)
 • ویزای صاحبان کسب و کار 890 (Business owner visa)
 • ویزای سرمایه گذاری 891  (Investor visa)
 • ویزای صاحبان کسب و کار با اسپانسر ایالتی 892  (State or Territory Sponsored Business Owner  )
 • ویزای سرمایه گذاری با اسپانسر ایالتی 893 (State or Territory Sponsored Investor)
 • ویزای دائمی استعداد تجاری 132 (Business Talent)
 • ویزای موقت فعالیت 408 (Temporary Activity visa)

ملک ها را مقایسه کنید

مقایسه کنید (0)