اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

بریتانیا جزء پنج مقصد برتر تحصیلی در دنیا است که 16 دانشگاه آن در رتبه ‌بندی جهانی دانشگاهی QS در زمره ۱۰۰ دانشگاه برتر در دنیا قرار گرفته ‌اند. از سویی دیگر دولت بریتانیا بسیار مشتاق به دعوت از دانشجویان بین ‌المللی برای تحصیل در این کشور است.

 اخذ ویزای تحصیلی انگلیس بنابر فراهم آوردن شرایطی برای دانش ‌آموزان و دانشجویان در مدارس کالج و دانشگاه ‌های این کشور امکان ‌پذیر است.

انواع ویزای تحصیلی انگلیس

متقاضیان تحصیل در کشور انگلیس با یکی از ویزاهای تحصیلی این کشور که در زیر آمده‌ است می ‌توانند تا پایان دوره تحصیلی خود در بریتانیا اقامت داشته باشند.

 1. ویزای دانشجویی عمومی Tier4 student visa general
 2. ویزای دانش ‌آموزی Tier4 student visa child
 3. ویزای تحصیلی کوتاه ‌مدت short term
 • ویزای دانشجویی انگلیس

تمامی متقاضیان و دانشجویان بین ‌المللی بالای ۱۶ سال برای تحصیل در کالج و دانشگاه‌ های انگلیس در دوره‌ های کارشناسی، کارشناسی‌ ارشد و دکترا در انگلیس به دریافت این نوع ویزا احتیاج دارند. مدت اعتبار این ویزا به اندازه‌ طول دوره تحصیل به‌ علاوه ۱ ماه است. برای دریافت این ویزا زمانی ‌که قصد دارید برای آن درخواست ارسال کنید باید از یکی مراکز و مؤسسات عالی پذیرش داشته باشید. همچنین تمام مهارت ‌های زبان انگلیسی و بودجه کافی برای پرداخت هزینه ‌های دوره خود را داشته باشید، به‌ علاوه از تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌ های زندگی خود بهره‌ مند باشید. در طول تحصیل خود می‌ توانید مجوز کار در داخل و بیرون از دانشگاه را نیز اخذ کنید.

برای متقاضیان ۱۶ تا ۱۷ سال نامه رضایت از والدین و یا قیم قانونی نیاز است. برای دریافت این ویزا حداقل ۳ ماه پیش ‌از شروع دوره تحصیلی خود باید برای درخواست آن اقدام کنید این ویزا قابلیت تمدید نیز دارد.

 • ویزای دانش ‌آموزی انگلیس

ویزای دانشجویی tier4 کودکان که تحت عنوان ویزای دانش ‌آموزی شناخته می ‌شود برای متقاضیان ۴ تا ۱۷ سال صادر می ‌شود. دارنده کمتر از شانزده‌ سال ویزای دانش ‌آموزی، تا ۶ سال به ‌علاوه ۴ ماه و ۱۶ تا ۱۷ساله،  ۳ سال به‌ علاوه ۴ ماه حق اقامت و تحصیل در مدارس غیردولتی انگلستان را دارند، اما امکان تحصیل در مدارس دولتی این کشور برای آن ها وجود ندارد.

از مزایای این ویزا قابلیت تمدید و امکان تبدیل به سایر انواع ویزا است. به ‌ویژه والدین می‌ توانند به همراه این ویزا برای اخذ ویزای همراه والدین اقدام کنند. کلیه شرایط ویزای دانشجویی اعم از تمکن مالی برای پرداخت هزینه شهریه و هزینه زندگی از شروط اصلی برای دریافت آن است.

 • ویزای تحصیلی کوتاه‌ مدت انگلیس

اگر می‌ خواهید در۱دوره کوتاه‌ مدت در انگلستان شرکت کنید می ‌توانید برای ویزای کوتاه‌ مدت اقدام کنید. با این ویزا مجوز تحصیل در مدت ۶ ماه و برای شرکت در دوره‌ های زبان انگلیسی تا ۱۱ ماه اجازه اقامت دارید. با اخذ این ویزا مجوز کار در انگلیس و قابلیت تعویض و اخذ اقامت دائم و تمدید را ندارید. از شرایط این دوره توانایی تأمین هزینه‌ های سفر و اقامت در طول اعتبار ویزا و تأیید پذیرش از مؤسسه‌ ای که می ‌خواهید در آن تحصیل کنید است. اگر زیر18  سال هستید برای سفر و اقامت در این کشور نیازمند اجازه ‌نامه کتبی از والدین و یا قیم قانونی خود نیز خواهید بود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس Tier4 بر اساس سیستم مبتنی بر امتیاز محاسبه می ‌شود.

Points based system یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که برای مهاجران طراحی‌ شده است که برخی کشورها این سیستم را برای اتباع خارجی اعمال می‌ کنند و کسب امتیاز در آن به‌ منزله معیاری برای صدور ویزا جهت اجازه اقامت و تحصیل برای متقاضی است. فاکتورهایی که در این سیستم گنجانده شده ‌اند و براساس آن امتیازدهی صورت می‌ گیرد شامل سطح تحصیلات، ثروت، تسلط زبان و CAS است.

اغلب برای تحصیل کسب حداقل ۴۰ امتیاز به ‌عنوان امتیاز آستانه ضروری است. الزامات مهم کسب امتیاز در سیستم رتبه‌ بندی در زیر آمده‌ است.

 • انتخاب رشته تحصیلی و CAS

تأییدیه پذیرش برای تحصیل CAS مخفف عبارت Confirmation of Acceptance for Student است که سهم بزرگی در امتیازهای سیستم رتبه‌ بندی دارد و حداقل کسب ۳۰ امتیاز از این رتبه به این قسمت مربوط می ‌شود.

CAS یک پرونده الکترونیکی است که دانشگاه برای وزارتخانه فرستاده می شود و برای اخذ ویزای تحصیلی متقاضی لازم است. شماره و بیانیه‌ کیس  شامل اطلاعاتی همچون موارد زیر است:

 • تاریخ شروع و پایان دوره
 • دلایل صلاحیت شما برای ورود و کسب مهارت و تحصیل در دانشگاه
 • تأییدیه توانایی زبان انگلیسی شما
 • هزینه‌ های دوره
 • شماره پاسپورت
 • اطلاعات هویتی و اطلاعات بورسیه تحصیلی در صورت وجود

چنانچه از کیس استفاده نشود پس ‌از ۶ ماه منقضی خواهد شد و برای استفاده مجدد نیاز به کیس جدید دارید. بنابراین تا ۶ ماه پس ‌از دریافت کیس باید برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کنید.

 • دانش زبان انگلیسی

مهارت زبان انگلیسی شما به‌ عنوان بخش جدایی ‌ناپذیر از ارزیابی آکادمیک برای دوره‌ های تحصیلی است که آزمون زبان انگلیسی را که SELT نامیده می ‌شود، حداقل باید با سطح B1 به پایان برسانید.

سطح  B1یعنی توانایی درک مسائل و مکالمات کار، مدرسه، اوقات فراغت و غیره است. برخی از دانشگاه‌ هایی که بدون مدرک زبان نیز می ‌توانند متقاضی را پذیرش کنند و از این آزمون برای ارزیابی زبان انگلیسی استفاده می‌ کنند که هم ‌تراز با نمره ۴ آیلتس است که فرد در بخش ‌های مختلف زبان کسب می کند.

 • اثبات تمکن مالی

برای اخذ ویزا متقاضی باید مدارکی را مبنی ‌بر توانایی تأمین هزینه‌ های شهریه و اقامت خود و حداقل برای یک ‌سال ارائه دهد که هزینه ‌ای بالغ ‌بر ۱۲ هزار پوند برای پوشش هزینه‌ های دوره سال اول تحصیلی است. به‌ صورت کلی بودجه‌ ای که باید ارائه دهید بسته به مدت دوره تحصیلی و رشته تحصیلی دانشگاه و شرایط زندگی شما متغیر است. اثبات تمکن مالی را با ارائه مدارک، وجوه نقد در حساب بانکی، سهام و نامه رسمی از حامی مالی خود می ‌توانید انجام دهید. اثبات تمکن مالی ۱۰ امتیاز را به ‌همراه دارد.

 • هزینه خدمات بهداشتی مهاجرت

مبلغ ۳۰۰ پوند هزینه دسترسی به خدمات بهداشتی ملی را باید به ‌صورت آنلاین در زمان درخواست ویزا بپردازید.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

برای اقدام به درخواست ویزای تحصیلی در کشور انگلستان متقاضی باید مدارک زیر را به ‌صورت کاملاً دقیق و ترجمه‌ شده به سفارت انگلیس ارائه کند.

 • پاسپورت فعلی به‌ علاوه پاسپورت‌ های قبلی
 • ۱ عکس پاسپورتی تازه گرفته ‌شده
 • فرم تأیید پذیرش برای تحصیل CAS که با امتیاز ۳۰ اثبات‌ شده باشد
 • مدارک اثبات مهارت زبان انگلیسی
 • مدارک مالی و گردش حساب ۶ ماه گذشته
 • پرینت فرم درخواست آنلاین ویزای انگلیس
 • شناسنامه و سند ازدواج به ‌صورت ترجمه‌ شده
 • اطلاعات و نامه رضایت از والدین و یا قیم قانونی
 • نتایج آزمایشات پزشکی مبنی ‌بر سلامت روحی و جسمی
 • مدارک سوابق تحصیلی

ویزای تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان

مهمترین مدرک بین المللی برای ارزیابی زبان انگلیسی آیتلس است که داشتن این مدرک برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور و به خصوص در دانشگاه های کشور انگلیس مهم است. اما برای بسیاری از متقاضیان این سوال پیش می آید که آیا می توان بدون مدرک زبان نیز در  انگلیس درس خواند یا خیر؟ اگر به صورت خلاصه بخواهیم بیان کنیم پاسخ بله است. درحالی که برخی دانشگاه ها تأکید زیادی بر داشتن مدک آیتلس دارند اما برخی دیگر روش های دیگری را نیز معرفی می کنند که جایگزین این مدارک زبانی است.

دو روش اصلی برای جایگزینی مدرک زبان این است که با اخذ ویزای توریستی 6 ماهه یک دوره آکادمیک در کالج و یا سایر مؤسسات این کشور بگذرانید که در آن ها به صورت تخصصی مهارت های لازم برای کسب مدارک آیلتس را می گذرانید. سپس باید دوباره به کشور برگردید و برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. راه دوم این است که از دوره های pre sessional  که دوره های پیش از تحصیل است استفاده کنید. این دوره ها پیش از دوره اصلی در دانشگاه برگزار می شود برای متقاضیانی است که قصد دارند بر روی مهارت های زبان انگلیسی خود کار کنند.

دانشجویان ایرانی می‌ توانند با ثبت‌ نام در کلاس‌ های زبان آکادمیک در کشور انگلیس، شانس خود را برای پذیرش تحصیلی در این کشور افزایش دهند. جهت ثبت‌دنام در کلاس‌ های زبان آکادمیک نیز می‌ توانند برای اخذ ویزای توریستی انگلیس اقدام نموده و پس‌ از پایان دوره و دریافت مدرک آیلتس، به کشور خود بازگشته و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام نمایند. این روش از اخذ ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان نیز دارای مدارک و شرایط بسیار متفاوتی خواهد بود.

برخی از دانشجویان که برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان اقدام می‌ کنند، قصد دارند که دوره‌ های زبان انگلیسی و دریافت مدرک زبان را در این کشور بگذرانند. بنابراین کشور انگلیس برای این دانشجویان، کلاس‌ های عمومی زبان انگلیسی را برای تمامی سنین برگزار نموده و دانشجویان می‌ توانند در تمامی دوره‌ های تحصیلی در این کلاس‌ ها شرکت کرده و مدرک زبان موردنظر خود را دریافت کنند.

از دیگر شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تحصیل در دبیرستان‌ های انگلیسی‌ زبان و ارائه مدارک تحصیلی به دانشگاه موردنظر
 • انجام محاسبه آنلاین به زبان انگلیسی با دانشگاه و موفقیت در مصاحبه
 • ارائه مدارک کارشناسی مرتبط با زبان انگلیسی
 • کسب نمرات بسیار بالا زبان انگلیسی در دبیرستان

مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

مراحل زیر را برای درخواست ویزای تحصیلی کشور انگلستان لازم است طی شوند:

 • ثبت ‌نام بیومتریک یعنی انگشت‌ نگاری و عکس ‌برداری دیجیتال در یکی از مراکز درخواست ویزا
 • ثبت ‌نام و تکمیل فرم درخواست آنلاین
 • ارائه گواهی سل با نتیجه منفی
 • هزینه پردازش ویزا ۳۴۸ پوند
 • انجام مصاحبه حضوری

بطورکلی می توان گفت اولین قدمی که لازم است برای اخذ ویزای تحصیلی بردارید گرفتن پذیرش تحصیلی (اپلای) از یکی از دانشگاه ها، کالج ها و سایر مؤسسات آموزشی مورد تأیید سفارت انگلیس است. پذیرش تحصیلی در واقع مجوزی است که نشان می دهد دانشگاه شما را پذیرفته است و در آن قبول شده اید.

شانس گرفتن پذیرش تحصیلی برای دوره های کارشناسی، ارشد، دکترا و  فوق دکترا با یکدیگر متفاوت است. داشتن سابقه تحصیلی و ریز نمرات عالی، سابقه تحقیقات پژوهشی و مقالات معتبر، ارائه یک کیس خوب و انگیزه نامه و توصیه نامه و سایر عوامل، فاکتورهایی هستند که برای موفقت در گرفتن اپلای مؤثرند.

چنانچه می خواهید شانس خود را افزایش دهید انگلیس به شما اجازه می دهد به 5 دانشگاه درخواست خود را ارسال کنید. پس از آنکه موفق به دریافت نامه پذیرش شدید طی یک مدت زمان مشخص (دد لاین) فرصت دارید تا نسبت به اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام کنید.

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس

هزینه درخواست ویزا برای هر نوع از ویزا متغیر و به شرح زیر است:

 • دوره تحصیل کوتاه‌ مدت شش ‌ماهه، ۹۷ پوند
 • برای دوره کوتاه ‌مدت ۱۱ ماهه، ۱۸۶ پوند
 • برای دوره دانشجویی ۳۴۸ پوند
 • برای دوره دانش ‌آموزی ۳۴۸ پوند
 • برای تمدید ویزای فعلی ۴۷۵ پوند
 • برای تایید بیومتریک ۱۹ پوند
 • برای هزینه‌ های بهداشتی مهاجرت ۳۰۰ پوند در سال

البته موسسه مهاجرتی که جهت انجام امور مهاجرتی خود برمی گزینید به طور مستقیم بر روی هزینه های شما اثر گذار است. در موسسه مهاجرتی سفیر ایده آل همواره سعی بر آن است که حداقل هزینه ها جهت انجام امور مهاجرتی دریافت شود.

دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس

تحصیل در انگلستان می تواند گرانقیمت باشد، بسیاری از دانشجویان به دلیل هزینه های بالای شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در این کشور شانس تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا را از دست می دهند. اما باید بدانید که کشور  انگلستان برای کمک به دانشجویان ممتاز و شایسته از سراسر دنیا، بیش از 1500 نوع بورسیه تحصیلی را به دانشجویان خارجی اختصاص می دهد.

بورسیه های تحصیلی در انگلستان توسط سازمان ها و نهاد های مختلفی به دانشجویان داده می شود که هر کدام شرایط خاص خود را دارند و هزینه های متفاوتی را پوشش می دهند. در بین تمامی بورسیه های تحصیلی بورسیه Chevening یکی از مهمترین و پردرخواست ترین نوع است که توسط دولت انگلستان برای جذب دانشجویان شایسته و بسیار ممتاز داده می شود. این بورسیه تمام هزینه های زندگی و تحصیل و حتی پروازهای دانشجو را متقبل می شود، اما باید بدانید که تنها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، دانشجویان می توانند برای آن درخواست دهند.

باتوجه به ارزش این نوع بورسیه فول فاند، رقابت برای دریافت آن نیز برای دانشجویان سراسر دنیا بسیار است و تنها افرادی موفق به دریافت آن می شوند که سوابق تحصیلی عالی و پژوهش های تحقیقاتی معتبری را داشته باشند.

البته همان گونه که اشاره شد، بسیاری از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی دیگر به متقاضیان ارائه می شود. اگر  می خواهید برای دریافت بورسیه ها اقدام کنید ابتدا باید بررسی کنید دانشگاه مد نظر شما در رشته و مقطع تحصیلی آن را ارائه می دهد یاخیر و همزمان با اپلای می توانید برای دریافت آن نیز شانس خود را امتحان کنید.

شرایط تحصیل رایگان در انگلیس

رویای امکان تحصیل رایگان در انگلیس در مقاطع مختلف اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در شرایط خاصی برای برخی از دانشجویان بین المللی ممکن است به تحقق بپیوندد.  بدون شک می دانید که بسیاری از دانشگاه های انگلیس در رتبه بندی تایمز و QS زمره برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته اند بنابراین دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه ها بسیار دشوار است. از سوی دیگر با توجه به هزینه تحصیل و زندگی بالا در انگلستان دریافت بورسیه تحصیلی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

جهت اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه انگلیس لازم است تمامی مدارک اولیه تحصیلی خود را به سفارتخانه ارائه دهید.  مدارک تکمیلی با توجه به دانشگاه مقصد متفاوت خواهد بود، از این رو توصیه می شود مدارک مورد نیاز جهت دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه مورد نظر خود را در وبسایت رسمی آن دانشگاه مورد بررسی قرار دهید.

مدت ‌زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس

درخواست ویزای شما پس ‌از ارسال بیومتریک شروع و بررسی خواهد شد که تقریباً ۳ الی ۴ هفته به طول می ‌انجامد. البته این زمان در کشورهای مختلف می ‌تواند متفاوت باشد. موضوعی که در زمان صدور ویزا می ‌تواند تأثیرگذار باشد نظم دهی به مدارک و ارائه دقیق آن ها است.

اعتبار و تمدید ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی اغلب تا چهارماه پس‌ از پایان دوره تحصیلی معتبر است. اعتبار ویزا معمولاً به مدت دوره در رشته تحصیلی وابسته ‌است. حداکثر طول دوره برای دوره‌ های کارشناسی ۵ سال، برای دیپلم معمولاً ۲ سال، دوره ‌های مدارس ۶ سال، دوره کارشناسی و ارشد و دکتری ۲ سال است.

البته می‌ توانید پس ‌از اتمام دوره و برای شروع دوره جدید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید.

برای واجد شرایط بودن برای تمدید ویزای دانشجویی، باید در زمان درخواست در انگلستان حضور داشته باشید و برای تأمین وجوه مالی اقدام کنید و مدارک آن را ارائه کنید. متقاضیان باید قبل ‌از انقضای ویزای فعلی خود درخواست آنلاین خود را تکمیل کنند و همینطور هزینه‌ های اضافی تمدید ویزا را بپردازند.

به طور کلی، اگر می خواهید تحصیل خود را در انگلستان ادامه دهید، می توانید ویزای دانشجویی و دانش آموزی را تمدید کنید. شما نمی توانید هیچ یک از ویزای تحصیلی کوتاه مدت را تمدید کنید. از طرف دیگر، اگر به تازگی یک دوره تحصیلات تکمیلی یا فوق لیسانس را به پایان رسانده اید و می خواهید برای جستجوی کار تا دو سال در کشور بمانید، می توانید برای اخذ ویزای فارغ التحصیل اقدام کنید و ویزای خود را تغییر دهید. می توانید در صورت داشتن پیشنهاد کاری و تأیید صلاحیت از سوی یک کارفرمای دارای مجوز، برای ویزای کاری نیز درخواست دهید.

ویزای همراه والدین انگلیس

یکی از دغدغه های اصلی والدین برای تحصیل فرزندشان درکشور دیگر به خصوص در مقاطع پایین تر و دانش آموزی شرایط زندگی است. یک خبر خوب این است که والدین و همسران می توانند همراه با ویزای تحصیلی برای فرزند و همسر خود، برای دریافت ویزای همراه اقدام کنند.

اگر با ویزای دانشجویی وارد انگلستان می شوید، همسر و فرزندان زیر 18 سال شما می توانند شما را همراهی کنند. با این حال، این تنها در صورتی مجاز است که دوره شما حداقل نه ماه و یا اگر یک دانش آموز تحت حمایت دولت باشید، شش ماه طول بکشد. برای حمایت از افراد تحت تکفل خود به بودجه کافی نیاز دارید زیرا آن ها مجاز به کار نیستند.

ویزای گاردین انگلستان

بسیاری از خانواده‌ ها و والدین ها قصد دارند که فرزندان خود را جهت تحصیل در مدارس شبانه‌ روزی انگلستان، وارد این کشور کنند. به این نوع ویزا که به دانش‌ آموزان اجازه داده می ‌شود تا همراه پدر و یا مادر خود جهت تحصیل به کشور انگلیس مهاجرت کنند، ویزای والدین یا ویزای گاردین می‌ گویند.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که این ویزا مختص دانش‌آموزانی است که قصد تحصیل در مدارس شبانه‌ روزی کشور انگلیس را دارند و مزایای آن این است که می‌توانند با والدین خود در یک‌ جا زندگی کرده و هر کدام از پدر و مادر می ‌توانند در حین تحصیل فرزندانشان، مشغول به کار در این کشور شده و همچنین می ‌توانند از خدمات تحصیل نیز استفاده نمایند.

ریجکت ویزای تحصیلی انگلیس

موفقیت در اخذ ویزای انگلستان و مهاجرت به این کشور بنابر بخت و اقبال نیست، بلکه نتیجه آمادگی خوب و ارائه مدارک مناسب و دقیق است. شما باید از قبل آماده باشید و تمام تلاش خود را بکنید تا درخواست رد نشود. برخی از دلایل اصلی رد شدن ویزای تحصیلی Tier 4 عبارتند از:

 • کمبود اسناد و مدارک لازم

دانشجویان باید دستورالعمل های تعیین  شده برای ویزا را به صورت دقیق اجرا کنند و باید از قبل با تمام مدارک آماده شوند. مدارک ارائه شده باید اصل باشد. در صورتی که قادر به ارائه مدرک اصلی نیستید، باید یک توضیح نامه به همراه داشته باشید.

 • کمبود وجوه و مدارک مالی

هر دانشجو باید ماهانه حداقل 1334 پوند برای اقامت در بریتانیا برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی خود در نظر داشته باشد و مدارک تأمین آن را ارائه کند، در صورت عدم رعایت این موضوع واضح است که درخواست رد خواهد شد.

 • ترجمه نا صحیح

دانشجویان باید مدارک ترجمه شده حاوی تاریخ، نام، امضا و اطلاعات تماس مترجم را ارائه کنند.

 • مصاحبه متقاضی

در مصاحبه از متقاضیان سوالاتی در مورد انتخاب رشته و برنامه های آینده پرسیده می شود. دانشجویان باید در مورد برنامه و مقاصد تحصیلی خود کاملاً واضح باشند و باید بتوانند مصاحبه کنندگان را در مورد انتخاب خود برای تحصیل در انگلستان متقاعد کنند.

اشتغال در دوران دانشجویی در انگلیس

تمامی دانشجویان حین تحصیل در بریتانیا مجوز کار دارند. دانشجویان مؤسسات آموزش عالی با بودجه دولتی با ویزای دانشجویی Tier4 می توانند تا 20 ساعت در هفته در طول ترم و تمام وقت در تعطیلات نیز کار کنند. چنانچه 16 یا 17 سال سن داشته باشید، در این صورت حداکثر 10 ساعت در هفته و در طول ترم اجازه کار دارید.

یک نکته برای اشتغال در دوران تحصیل نمی توانید خود اشتغال شوید یا به عنوان یک ورزشکار حرفه ای یا مربی کار کنید. همچنین توجه داشته باشید افراد دارنده ویزای کوتاه مدت حق کار واشتغال در این کشور را ندارند. همچنین اگر با ویزای دانشجویی در انگلستان کار می کنید، نیازی به درخواست ویزا یا مجوز اضافی ندارید.

مزایای تحصیل در کشور انگلیس

از برترین مزایای تحصیل در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کار پس‌ از فارغ ‌التحصیلی

دانشجویان بین ‌المللی پس‌ از تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ های انگلستان، می ‌توانند پس‌ از فارغ ‌التحصیلی، به مدت ۲ سال در این کشور اقامت داشته و به کار مشغول باشند. آن ها می ‌توانند با توجه به مهارت‌ های خود و بدون حمایت شغلی از سوی کارفرمایان، به فعالیت‌ های کاری خود ادامه داده و درآمد کسب کنند.

 • تمدید ویزای سه‌ ساله برای دانشجویان در مقطع دکترا

دانشجویان در مقطع دکترا که در انگلستان مشغول به تحصیل هستند، واجد شرایط تمدید ویزای ۳ سال پس‌ از تحصیل به‌ عنوان بخشی از برنامه‌ های استعدادیابی جهانی دولت انگلستان می ‌باشند.

 • افزایش زمان اقامت برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور انگلستان، زمانی طولانی‌ تر برای دانشجویان کارشناسی ارشد جهت ادامه تحصیل در این کشور است. طبق آخرین قانونی که دولت انگلیس برای دانشجویان وضع کرده‌ است، این کشور محدودیت زمانی تحصیل برای دانشجویان کارشناسی ارشد را حذف کرده و دانشجویان می ‌توانند قبل‌ از شروع دوره تحصیلی خود در انگلیس، ورود خود به این کشور را از ۳ ماه به مدت ۶ ماه افزایش دهند.

 • امکان کار پس‌ از تحصیل

شما می ‌توانید پس‌ از فارغ ‌التحصیلی از دانشگاه‌ های کشور انگلیس، مشغول به کار در این کشور شده و دسترسی کامل به بازار کار انگلستان را داشته باشید.

 • سطح آموزشی بالا

تمامی دانشگاه‌ های معتبر انگلستان، به دلیل ارائه آموزش‌ های عالی به دانشجویان بین ‌المللی خود در جهان شناخته شده ‌اند. در این دانشگاه‌ ها از فناوری‌ های نوین آموزشی و همچنین رویکرد های عملی مبتنی بر دانش نوین استفاده‌ شده و آموزش در این کشور بر پایه توسعه مهارت‌ ها و آماده‌ سازی دانش ‌آموزان و دانشجویان برای آینده به کار برده می ‌شود.

کشور انگلستان دارای ۴ دانشگاه از ۱۰ دانشگاه برتر جهان یعنی دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، امپریال کالج لندن و کالج دانشگاهی لندن است. مدارک تحصیلی ارائه‌ شده از این دانشگاه‌ ها در سرتاسر جهان شناخته‌ شده و بسیار معتبر هستند.

بهترین رشته ها برای تحصیل در انگلیس

بسیاری از والدین در کشور ایران ترجیح می‌دهند که فرزندانشان دوران تحصیل دانشگاهی را در کشور‌های اروپایی سپری کنند. به همین خاطر برای آن‌ها مهم است که بدانند در هر کشور بهترین رشته تحصیلی کدام بوده و چه آینده‌ای برای فرزند آن‌ها رقم می‌خورد. اگر تصمیم گرفته‌اید که کشور انگلستان را برای تحصیل انتخاب کنید بهترین رشته‌های تحصیلی انگلیس به شرح زیر می‌باشد:

بهترین رشته‌های تجربی برای تحصیل در کشور انگلستان

به طور کلی در کشور انگلستان رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی جز پرطرفدارترین رشته‌ها شناخته شده است به خصوص اینکه مرکز سلامت توسعه یافته انگلستان به خوبی از پزشکان و دندانپزشکان حمایت کرده و بهترین شرایط کاری را برای آن‌ها فراهم می‌کند. قبل از انتخاب شما باید لیست دانشگاه‌های برتر در کشور انگلستان در زمینه رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی را مطالعه کرده، هزینه تحصیل، مدت زمان لازم برای اتمام دوران تحصیلات و همچنین میزان درآمد سالیانه در کشور انگلیس بعد از فراغت از تحصیل را بررسی کنید و سپس انتخاب مناسبی داشته باشید.

بهترین رشته‌های ریاضی برای تحصیل در انگلستان

شاید شما به رشته‌های فنی و مهندسی علاقه دارید و بنابراین می‌خواهید وارد رشته‌های ریاضی شوید. در کشور انگلستان رشته‌های مهندسی شامل مهندسی برق، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی معماری و مهندسی سازه جز رشته‌های پرطرفدار و با بازار کار مناسب شناخته شده‌اند. کافی است میزان درآمد هر یک از رشته‌های مهندسی را براساس درآمد سالانه بررسی کنید تا به یک انتخاب درست برسید.

بهترین رشته‌های علوم انسانی برای تحصیل در انگلستان

قطعاً پرمتقاضی‌ترین و بهترین رشته تحصیلی برای افرادی که به علوم انسانی علاقمند دارند رشته حقوق است. پس از آن می‌توانید به سراغ رشته‌های دیگر همانند رشته بازرگانی و مدیریت نیز بروید. بازار کار این رشته نیز بسیار عالی بوده و درآمد خوبی را برای شما رقم می‌زند.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

سفر کردن به کشورهای مختلف و مهاجرت از طریق راه‌های متفاوت، نیازمند این است که شما تمکن مالی خود را به اثبات برسانید. انگلستان از این قاعده مستثنا نیست. برای اینکه بتوانید در انگلستان تحصیل کنید، یک سری قوانین و شرایط هست که باید آنها را پشت سر بگذارید که یکی از آنها مسئله مربوط به تمکن مالی است. یعنی شما باید به آن کشور اثبات کنید که از لحاظ مالی می‌توانید وضعیت خوبی داشته باشید و مخارج خود را پرداخت کنید اما سوال اینجاست که انگلستان میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس را چقدر در نظر گرفته است؟!

در این کشور باید به اندازه‌ای پول داشته باشید تا بتوانید هزینه دوره سال اول تحصیل خود را بپردازید، بدون اینکه نیاز به دولت پیدا کنید یا بخواهید از کسی قرض بگیرید. در حقیقت اگر جزو افرادی هستید که دوره تحصیلی شما در این کشور کمتر از یک سال است، بودجه کل هزینه دوره باید از همان اول پرداخته شود. مبلغی که به عنوان هزینه از شما می‌گیرند، باید مورد تایید پذیرش تحصیلی CAS باشد‌.

نکته دیگری که باید در مورد تمکن مالی به آن توجه کرد، این است که باید به اندازه‌ای توانایی مالی داشته باشید که علاوه بر پرداخت مبلغ شهریه به ازای هر ماه، هزینه زندگی خود را هم پرداخت کنید که معمولاً مبلغ شهریه برای هر ماه در این کشور ۱۰۲۳ پوند در خارج از لندن و برای داخل لندن ۱۳۳۴ پوند است که حداقل ۹ ماه باید این مبلغ را به صورت ماهانه پرداخت کنید.

از طرفی تمکن مالی شما باید به قدری باشد که ۴۰۰۰ پوند هم به علاوه مبالغی که گفتیم به عنوان ودیعه از شما بگیرند. مبلغی هم که به صورت جداگانه برای تمکن مالی در نظر می‌گیرند به اندازه ۳۰ هزار دلار در سال است که نشان دهد شما از پس هزینه‌های زندگی در دوران تحصیل در این کشور برمی‌آیید و می‌توانید به راحتی در آنجا زندگی کنید؛ بدون اینکه وابسته به دولت شخص دیگری باشید.

ویزای تحصیلی انگلیس برای متاهلین

کشور انگلستان به عنوان یکی از کشور‌های برتر جهان در زمینه ارائه خدمات علمی شناخته شده است. از طرف دیگر رفاه اجتماعی در این کشور عامل دیگری است که باعث می‌شود سالانه دانشجویان و محصلان زیادی از ایران تصمیم بگیرند که برای ادامه تحصیل و حتی ادامه زندگی به کشور انگلستان بروند. بنابراین دریافت ویزای تحصیلی انگلیس یکی از دغدغه دانشجویان و حتی دانش‌آموزان در ایران به حساب می‌آید. زمانی که شما به گروه موسسه مهاجرتی سفیر ایده آل مراجعه می‌کنید تا ویزای تحصیلی انگلیس را به دست بیاورید یکی از سؤالاتی که از شما پرسیده می‌شود این است که آیا شما مجرد هستید و یا می‌خواهید با همسر و فرزندان خود به کشور انگلستان بروید چون شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای متاهلین کمی با افرادی مجرد متفاوت است. در این خصوص چند نکته را باید در نظر بگیرید:

 • به طور کلی دانشگاه‌های کشور انگلیس بخشی از هزینه‌های تحصیل را به دانشجویان پرداخت می‌کنند به خصوص اگر دانشجوی مربوطه جز نخبگان باشد، تقریباً تمامی هزینه‌ها به او پرداخته خواهد شد ولی اگر شما متاهل باشید نمی‌توانید انتظار داشته باشید که دانشگاه انگلیس هزینه خانواده شما را نیز بپردازد. پس شما باید به آفیسر کنسولگری اطمینان بدهید که می‌توانید از عهده هزینه‌های خانواده خود بر بیایید.
 • با توجه به اینکه افراد متاهل باید خودشان هزینه زندگی را تأمین نمایند بنابراین قبل از دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای متاهلین حتماً برآوردی از هزینه‌ها در این کشور داشته باشید. حتی منطقه زندگی در کشور انگلستان نیز بر روی هزینه‌ها تأثیر می‌گذارد.
 • آفیسر کنسولگری تنها زمانی می‌تواند از تمکن مالی شما مطمئن شود که شما مدارکی را به او تحویل دهید. برای مثال باید مبلغی در حساب بانکی داشته باشید و یا اگر در کشور انگلیس مشغول به کار هستید باید مدارک لازم را به کنسولگری تحویل دهید تا از نظر مالی شما را تأیید نماید.

با توجه به اینکه پروسه دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای متاهلین کمی سخت‌تر از افراد مجرد است بنابراین شما می‌توانید از یک راه میان‌بر استفاده کنید. اگر شما فرزندی ندارید، می‌توانید به صورت جداگانه خود و همسرتان درخواست ویزای تحصیلی در انگلس داشته باشید و پس از ورود به این کشور، زندگی متاهلی خود را مجدداً آغاز نمایید.

چگونه شانس خود را برای دریافت ویزای دانشجویی انگلیس افزایش دهم؟

اگر شما کشور انگلیس را برای تحصیلات دانشگاهی خود اقدام کرده‌اید آیا می‌دانید که با یک سری راهکار‌ها می‌توانید شانس دریافت ویزای دانشجویی انگلیس را افزایش دهید؟ این راهکار‌ها عبارتند از:

کسب نمره خوب از آزمون‌های زبان

یک فاکتور بسیار مهم برای کشور انگلیس جهت پذیرش دانشجو این است که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد و برای هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نمره استانداردی را در نظر گرفته است. اگر شما این نمره را کسب کنید شانس پذیرش شما بالا می‌رود.

 داشتن معدل و ریز نمرات خوب

در صورتی که به فکر مهاجرت به انگلیس برای تحصیلات دانشگاهی هستید از همین اکنون باید به فکر باشید. برای مثال اگر می‌خواهید فرزندان خود را برای دوران کارشناسی به انگلیسی بفرستید باید در دوران مدرسه تمام تلاش خود را بکنند تا نمرات عالی و معدل بسیار خوبی به دست بیاورند چون بعد از اتمام دوران تحصیل باید معادل‌سازی مدرک و معدل انجام گیرد و هر چه معدل آن‌ها بالاتر باشد احتمال نزدیک شدن معدل آن‌ها به سطح استاندارد انگلیس بیشتر بوده و در شانس پذیرش آن‌ها افزایش می‌یابد.

دریافت نامه پذیرش

اگر بتوانید یک توصیه‌نامه یا نامه پذیرش از کالج و یا دانشگاه‌های کشور انگلیس به دست بیاورید سخت‌گیری سفارتخانه برای پذیرش شما بسیار کمتر می‌شود چون این نامه یا توصیه نامه، یک اعتبار برای شما به حساب می‌آید.

داشتن انگیزه بالا برای تحصیل در انگلیس

این مسأله بسیار مهم است که شما بتوانید آفیسر اداره مهاجرت را مجاب کنید که از روی علاقه دوست دارید وارد این کشور شده و تحصیلات خود را ادامه دهید. در واقع لازم است که علاقه بسیار زیادی از خود برای حضور در دانشگاه‌های انگلیس و رشته انتخابی نشان دهید. حتی اگر به فعالیت‌های فوق برنامه علاقه دارید و قبلاً سابقه‌ای نیز در این زمینه داشته‌اید این موضوع را مطرح کرده و مدارک خود را نیز ارائه نمایید.

در این مقاله تلاش شد تمامی شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس ارائه شوند. با این حال در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان مهاجرت موسسه موسسه مهاجرتی سفیر ایده آل در تماس باشید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.

ملک ها را مقایسه کنید

مقایسه کنید (0)